yapım ekibi

başarıları tescilli

2016 yılında İş kadını Hatice Bozkurt tarafından yenilikçi bir bakış açısıyla yazılarak hayata geçen ve kısa adı IWAB olan “Kadınlar Çiçek Açıyor” Antalya Turizm Projesi, Antalya kadınlarının bir Sivil Toplum çalışması olarak Antalya tanıtımına katkı sağlayacak sosyal turizm etkinlikleri ve turizm festivalleri yapmaktadır.

Küçük bir kıvılcım ile başlayan IWAB şu an Antalya Valiliği himayesinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm yerel belediyeler, kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ile Antalya tanıtımına yönelik projeleri hayata geçirmektedir.

IWAB yurt dışındaki kamuoyunun ülkemize bakışını değiştirmek için bir adım atarak “Kadın ve Çiçek” temasını kullanılarak hazırlanan bu festivaller aracılığı ile uzun vadede Antalya tanıtımına katkıda bulunmaları amaçlanmıştır.

yapım ekibi

"Nisan ayında çekimlerini gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz Likya Yolu uzun metraj sinema projesi için ekibimizi oluşturmak için şimdiden çalışmalarımıza başladık. Ana mekanlarımız Likya Yolu üstünde olduğundan ilk iş olarak proje danışmanlığımızı yapacak bilim insanlarıyla senaryo hakkında görüşüyoruz. Bu arada yol arkadaşlığı yapacak paydaşlarımız da giderek çoğalıyor tabi ki…" A. KADİR BOZKURT (SENARYO YAZARI & YAPIMCI)
“2020 yılı keyifli bir sinema filmine imza atmanın heyecanıyla Likya yollarında geçecek..." HAKAN KURŞUN (YÖNETMEN)
"Bir sinema filmine başladığınızda zaman çabuk geçiyor, mekanlarla ilgili araştımalarımız biraz yorucu olacak gibi görünüyor ama muhteşem bir doğada filmimizi çekeceğiz." İBRAHİM ÇALTILI (GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ)
“Bir sinema şehri olarak bilinen Antalya’mızın gerek doğal yapısı, gerek tarihi dokusu, gerekse iklimiyle dünya sinema endüstrisinin üretim sürecinde de yerini alması hepimizin gönlünde yatmaktadır. Bu amacına hizmet edebilmek için “Likya Yolu” filmini Antalya’mızda gerçekleştirmek, medyada gündem olacak haberlerle şehrimizin tanıtımına destek olmak, kendi çapımızda şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmak ve uluslararası başarılara elbirliğiyle ulaşabilmek için “Likya Yolu” filminin yapımcılığını üstlendik.” Hatice BOZKURT (IWAB YAPIM)