YAPIM SÜRECİ

Çok sayıda oyuncuyla görüşülmüş, oynayacakları rollerle ilgili anlaşmalar yapılmıştır. Filmin ana karakterlerinden Leto rolünü Wilma Elles oynayacaktır. Bazı rollerle ilgili olarak da görüşmelerimiz devam etmektedir.

Yol arkadaşlarımızın başında danışman ekibimiz var. Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Havva İşkan, , Likya Yolunu tarihi gerçeğine uygun olarak anlatabilmemiz için danışma kurulumuzun başkanlığını yürütecek.

KAMU KURUMLARI: İki şehri ve birçok ilçeyi kapsayan 500 kilometrelik çekim alanında bulunan kamu kurumlarını işbirliği için bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.
TURİZMCİLER: Türk turizmine doğrudan katkısı olacağı bilinen uzun metraj sinema filmi için küçüğünden büyüğüne bütün turistlik tesislerin yetkililerini projemize destek vermeye davet ediyoruz.
YATIRIMCILAR: Uzun metraj sinema filmimizin yatırımcılar için küçük bütçeli bir proje olduğunu ama güçlü senaryosu, alışılmışın dışında işlenen konusu ve öykünün geçtiği mekanlarıyla büyük başarılara imza atabileceği unutulmamalıdır.
SANATÇILAR: Film projemize içtenlikle dahil olmayı isteyen, doğaya duyarlı sanatçılarla hedefimize yürümeyi arzuluyoruz.
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI: Uzun metraj sinema filmimizi seyirciyle buluşturma düşüncesi İWAB (Kadınlar Çiçek Açıyor) organizasyonunun önderliğinde harekete geçti. Bundan sonrasında da birçok sivil toplum kuruluşunun desteğiyle hedefine ulaşacaktır. Bunun için yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarının projemize katılımlarını beklemekteyiz.

Film projesiyle ilgili olarak oldukça fazla görüşme yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu görüşmelerin arasında önemli bulduklarımızı da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

likya yollarında küllerinizden doğmaya hazır mısınız?