film günlüğü

LİKYA YOLU FİLMİNE BASIN DESTEĞİ

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. İdris TAŞ’ı “Likya Yolu” film yapımcımız Hatice Bozkurt ile Film Danışma Kurulu üyemiz iş insanı Olga Eser makamında ziyaret ettik. Uzun metraj filminin Antalya turizmine yapacağı değerli katkıları konuştuk. Yol arkadaşlarımızın arasına katılan İdris Taş’a “Likya Yolu”  filmimize sağlayacağı kıymetli destekler için teşekkür ederiz.

30

mayıs 2023

antalya

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan hanımefendiyi makamında ziyaret ederek ‘LİKYA YOLU’ Uzun Metraj Sinema filmimiz ile ilgili bilgilendirerek fikir alışverişinde bulunduk. Kendilerine değerli görüşleri ve katkıları için teşekkür ederiz.

29

mart 2023

antalya

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu ile ‘Likya Yolu’ Uzun Metraj Sinema Filmi projemizin detaylarını paylaştık.

IWAB Kadınlar ÇİÇEK Açıyor Antalya Turizm Projesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri kapsamında hazırladığımız, Antalya tanıtımına ve turizmine önemli katkı sağlaması hedeflenen uzun metraj sinema filmimize göstermiş olduğu ilgi için kendilerine teşekkür ederiz.

8

mart 2023

antalya

Antalya’nın önemli turizmcilerinden ve TGA Yönetim Kurulu Üyesi & Akdeniz Bölgesi Temsilcisi Ahmet Özden beyefendiye, Beate Deniz ile ‘Likya Yolu’ Uzun Metraj Sinema Filmi projemizi anlattık.

 IWAB Kadınlar ÇİÇEK Açıyor Antalya Turizm Projesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri kapsamında hazırladığımız, Antalya tanıtımına ve turizmine önemli katkı sağlaması hedeflenen uzun metraj sinema filmimize göstermiş olduğu ilgi için kendilerine teşekkür ederiz.

23

ocak 2023

antalya

LİKYA YOLU’NDA BULUŞTUK

Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır güzellikte bir proje olan @likyayolufilmi’miz için Akdeniz Üniversitesi adına Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. @dr.sibelpasaoglu hanımefendi ile İşbirliği Protokolü imzaladık.

Değerli Dekanımıza senaryosu @akadirbozkurt tarafından yazılan ve yapımcılığını @kadinlarcicekaciyor olarak üstlendiğimiz @likyayolufilmi uzun metraj sinema filmi projemize vermiş oldukları destekler için çok teşekkür ederiz.

11

ocak 2023

antalya

Antalya’nın tanıtımına ve turizmine önemli katkılar sağlayacak olan ‘Likya Yolu’  uzun metraj sinema filmi projemiz ile SKAL International Antalya arasında İşbirliği Protokolü imzaladık.

Ayrıca filmimizin Danışma Kurulu’na katılarak bizleri onurlandıran Başkan Uğursal Uğur beyefendiye teşekkür ederiz.

24

aralık 2022

antalya

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı değerli Prof. Dr. Beykan Çizel beyefendi ile ‘Likya Yolu’ uzun metraj sinema filmi projemizi paylaştık, değerli görüşlerini aldık. 

 

Filmimizin danışma kuruluna katılarak bizleri destekleyen Beykan beyefendiye çok teşekkür ederiz.

23

aralık 2022

antalya

T.C. Antalya Valisi sayın Ersin YAZICI beyefendi ile ‘Likya Yolu’ uzun metraj sinema filmi projemizi paylaştık, değerli görüşlerini aldık. 

Valimize projmize göstermiş olduğu ilgi ve destekleri için çok teşekkür ederiz.

21

aralık 2022

antalya

Antalya Kemer Belediyesi Başkanı sayın Necati Topaloğlu beyefendiye Likya Yolu uzun metraj sinema filmimizi anlattık. Nazik ilgileri ve destekleri için teşekkür ederiz.

22

kasım 2022

kemer

T.C. Kültür ve Turizm Bakanımız sayın Mehmet Ersoy beyefendiye Likya Yolu uzun metraj sinema filmimizi anlattık. Nazik ilgileri ve değerlendirmeleri için teşekkür ederiz.

05

ekim 2022

ankara

“Bir masal ülkesinin adı mı Likya? Bir büyü, bir ışık, bir düş mü yoksa? Belki de hepsi… Böyle dendi, böyle bilindi. Mavilerle yeşiller içinde uyuyan karla, suların dağları yıkan coşkusu hiçbir yerde böylesi bir özlemle akmadı Akdeniz’e. Ve Akdeniz başka hiçbir yarım adayı böylesine içten sevmedi. Işık Ülkesi Likya’da yaşayan, Likya aşığı bir arkeolog olarak, bu coğrafyanın ilk kez beyaz perdeye taşınarak tanıtılacak olması, ilk duyduğum günden beri beni heyecanlandırıyor. Arkeoloji camiası ve Likya Bölgesi için büyük önem taşıyan bu filmin ve muhteşem kadronun bir parçası olmaktan onur duyuyorum.”

Danışma Kurulumuza güzel sözleriyle dahil olan Elmalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arkeolog Durmuş ALTAN’a teşekkür ediyoruz.

05

mart 2020

antalya

“Likya Yolu” Türkiye Almanya dostluk köprüsünü geliştirecek çalışmalara sınırları aşıyor.
Filme yapım desteği veren I.W.A.B Başkanı Hatice Bozkurt ve Başkan yardımcısı Nurten Ünsev, Antalya merkezli Alman Dostluk ve Kültür Derneği ile işbirliği için görüşmelerini sürdürüyor.
Antalya’nın Kardeş şehri olan Nürnbergli Dernek Başkanı Beate Göktekin böyle anlamlı bir kültür projesinde yer almaktan mutluluk duyacağını belirtti. Nazik destekleri için kendisine teşekkür ediyoruz.

29

ocak 2020

antalya

İyi Parti Antalya Milletvekili ve Antalya Belediye’sinin efsane başkanlarından Hasan Subaşı’yla Likya Yolu Uzun Metraj Sinema Filmi projemizi paylaştık. Tüm heyecanıyla Antalya’mıza hizmet için önemli bir proje olduğunu söyleyen milletvekilimiz elinden gelen desteği sağlayacağını söyleyerek ziyaretimizi daha anlamlı bir hale getirdi.

21

0cak 2020

antalya

Türkiye Gastronomi Birliği ve Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesinde Öğretim Görevlisi Tunç Uluç ile yaptığımız görüşmede Likya Yolu uzun metraj sinema filmimiz ile ilgili desteklerini aldık.
Değerli önerileri için teşekkür ederiz.

17

ocak 2020

antalya

Antalya’nın genç ruhunu iş dünyasına taşıyan ANGİAD (Antalya Genç İşadamları Derneği) başkanı Mustafa Cengiz’le Likya Yolu projesini bölgemize yapacağı katkıları konuştuk. Bir turizmci olarak Likya Yolu’nu dünyaya anlatmanın en iyi yollarından birinin sinema olduğunu ve projemizin başarısı için elinden gelen katkıyı vereceğini söyledi.

17

aralık 2019

antalya

Bu yıl Likya Yolu üstünde 10’uncusu düzenlenen Phaselis Festivali, yaylı çalgılar dörtlülerinden Borusan Quartet & Gökhan Aybulus konseri ile başladı. Açılış kokteyli sırasında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’yla ‘Likya Yolu’ filmi hakkında sohbet ettik.

09

eylül 2019

antalya

Uzun metraj sinema filmi “Likya Yolu” projemizi turizmcilerimize tanıtmaya devam ediyoruz Bu amaçla ziyaret ettiğimiz yol arkadaşlarımızdan KETAV(Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı) Başkan Yardımcısı ve Kemer Holiday Club Genel Müdürü Volkan Yorulmaz’a  göstermiş olduğu nazik ilgi ve destekleri için teşekkür ederiz..

02

eylül 2019

antalya

I.W.A.B. projelerinden desteğini esirgemeyen  yol arkadaşımız IC Hotels Genel Müdürü Nihat Tümkaya’ya “Likya Yolu” uzun metraj sinema filmi  projesine gösterdiği ilgiden dolayı  teşekkür ederiz.. 

27

ağustos 2019

antalya

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü öğretim üyesi olan Doç. Dr. Fatih Onur Patara Yol Anıtı ve Likya Tarihi Coğrafyası uzmanıdır.   Likya Yolu’nu tarihi gerçeğine uygun olarak anlatabilmemiz için bizlerle birlikte olacak.

 

02

ağustos 2019

antalya

Bir I.W.A.B. projesi daha gerçekleştirmek amacıyla NOVUM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve sanatçı Nurten Ünsev, yapımcımız Hatice Bozkurt’tan Likya Yolu uzun metraj sinema filmi ile ilgili bilgileri almak için  buluştu.

01

ağustos2019

antalya

Uzun metraj sinema filmi “Likya Yolu” projemizi  turizmcilerimize tanıtmaya devam ediyoruz Bu amaçla ziyaret ettiğimiz yol arkadaşlarımızdan POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Innvista Hotel Belek Genel Müdürü Ülkay Atmaca’ya göstermiş olduğu nazik ilgi ve destekleri için teşekkür ederiz.. 

26

temmuz 2019

antalya

 Saat: 11.15
Sinema filmi projemiz ‘Likya Yolu’ ile ilgili TRT Antalya radyosunda Aslı Günaydın’ın yapımcılığını yaptığı Akdeniz’in Sesi programımda konuk olduk.

23

temmuz 2019

antalya

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Havva İşkan, uzun yıllar boyunca Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu üyeliği ve başkanlığı yapmıştır. 1988 yılından beridir Likya Yolu’nun önemli duraklarından birisi olan Patara’da kazılar yapmakta ve 2009 yılından itibaren de Patara Kazıları’nın başkanlığını yürütmektedir. Film projemizden desteğini esirgemeyen Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Likya Yolunu tarihi gerçeğine uygun olarak anlatabilmemiz için danışmanımız olacak.

22

temmuz 2019

antalya

likya yollarında küllerinizden doğmaya hazır mısınız?