ve desteğini esirgemeyenler

"likya yolu"

uzun metraj sinema filmi

neler söylediler?

En uzun yürüyüş rotalarından birisi olarak dünyada popülerlik kazanan ‘Likya Yolu’nu projemizin merkezine yerleştirdik.

film projemizden desteğini esirgemeyenlerin sözlerine kulak verin

yol arkadaşları

a takımı neler dedi?

"Nisan ayında çekimlerini gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz Likya Yolu uzun metraj sinema projesi için ekibimizi oluşturmak için şimdiden çalışmalarımıza başladık. Ana mekanlarımız Likya Yolu üstünde olduğundan ilk iş olarak proje danışmanlığımızı yapacak bilim insanlarıyla senaryo hakkında görüşüyoruz. Bu arada yol arkadaşlığı yapacak paydaşlarımız da giderek çoğalıyor tabi ki…"
“Bir sinema şehri olarak bilinen Antalya’mızın gerek doğal yapısı, gerek tarihi dokusu, gerekse iklimiyle dünya sinema endüstrisinin üretim sürecinde de yerini alması hepimizin gönlünde yatmaktadır. Bu amacına hizmet edebilmek için “Likya Yolu” filmini Antalya’mızda gerçekleştirmek, medyada gündem olacak haberlerle şehrimizin tanıtımına destek olmak, kendi çapımızda şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmak ve uluslararası başarılara elbirliğiyle ulaşabilmek için “Likya Yolu” filminin yapımcılığını üstlendik.” Hatice BOZKURT
“Böyle bir film için Patara Yol Anıtı ve Lykia’nın antik yolları çalışmaları önemli bir katkı sunacaktır. Bu anlamda Havva Hocam tabi ki isabetli bir şekilde sizi bana yönlendirmiş. Güzel bir film olmasını diliyorum.” DOC. DR. FATİH ONUR (AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / PATARA YOL ANITI VE LİKYA COĞRAFYASI UZMANI)
“Özel olarak hazırladığımız dosyayı çok yakın zamanda UNESCO Türkiye Milli Komitesi’ne sunacağız. Bu sunumun ardından Patara Yol Anıtı da listeye alınacaktır. Çünkü bu eser tüm kriterleri fazlasıyla taşıyor. 30 yıldır kültürel mirasımız için emek veriyorum. Yaşarken bu eserin listeye girdiğini görmek istiyorum. Bunu başarabilirsek Türkiye’nin, Antalya’nın tanıtımı açısından çok büyük bir güç elde ederiz. O yüzden tüm çalışmalarımız büyük bir özveri içinde devam ediyor.” PROF. DR. HAVVA İŞKAN IŞIK (AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / PATARA KAZI BAŞKANI)

bize katılmak ister misiniz?